Willa „Konstantynówka” wzniesiona została w latach 1901 1902 dla Anieli Zagórskiej, kuzynki Józefa Conra-da-Korzeniowskiego. Po śmierci męża, Karola Zagórskiego (ok. 1850 1898), przyjechała ona ok. 1900 r. z Lesiec koło Lublina do Zakopanego wraz z dwoma córkami: Anielą (1881 1943) – przyszłą tłumaczką dzieł swego sławnego wuja oraz Karoliną (1884 1955) – przyszłą śpiewaczką operową. Pensjonat gościł wiele znanych osób ze świata polityki i sztuki. Bywali tu m.in. Józef Piłsudski, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Stefan Żeromski i Tymon Niesiołowski. Jak pisał Zygmunt Kamiński w Dziejach życia w pogoni za sztuką (1975), naj-bardziej niezwykłym gościem w „Konstantynówce” był Józef Conrad-Korzeniowski (1857 1924), który podczas swego ostatniego pobytu w Polsce, tuż przed wybuchem I wojny światowej, przyjechał do Zakopanego i spędził tu dwa miesiące.

 

Nie wiadomo kiedy Aniela Zagórska sprzedała „Konstantynówkę”, ale jest pewne, że w 1918 r. budynek był już własnością osoby o nazwisku Zadurowicz.

Po II wojnie światowej obiekt przeszedł na własność Skarbu Państwa i zarządzało nim Tatrzańskiego Przedsiębiorstwa Tatry, za-łożone w 1962 r. W latach 90. XX w., po skomunalizowaniu, aż do 2010 r. był użytkowany przez Tatrzańskie Przedsiębiorstwo Tury-styczne Tatry. Zakupiony przez prywatnego przedsiębiorcę, wyremontowany wg projektu Jana Karpiela jun. i Marcina Steindla, mieści dziś renomowaną restaurację o nazwie „Gazdówka”. We wnętrzach starannie odrestaurowane stropy i sosręby.

Budynek należy do dobrze zachowanych willi drewnianych w stylu zakopiańskim reprezentujących nurt Witkiewiczowski.